Biuro rachunkowe dla serwisu komputerowego

businessman-hand

Dzisiejsze czasy nie napawają optymizmem, a mimo to takie podmioty jak biura rachunkowe są w kręgu zainteresowania wielu firm, w tym firm z branży IT zajmujących się serwisowaniem urządzeń elektronicznych. Nic w tym dziwnego, albowiem z każdym miesiącem coraz trudniej prowadzić w Polsce działalność gospodarczą i bez fachowej pomocy może to skończyć się fatalnie, już na samym początku przygody z byciem na swoim.

Biuro rachunkowe to firma, która świadczy różnego typu usługi, od księgowości, poprzez doradztwo w zakresie rozliczania dotacji, jak również pozyskiwania, a skończywszy na kwestiach rozliczania pracowników, czyli popularnej usługi związanej z prowadzeniem kadr i płac w przedsiębiorstwach. Czym więcej dane biuro rachunkowe oferuje usług, tym lepiej dla ich klientów. Dobrze jest wiedzieć, na jakie rzeczy zwrócić uwagę, przy wyborze takiego biura. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, który ułatwią podjęcie decyzji.

Pierwszą nadrzędną kwestią jest lokalizacja biura rachunkowego. Dajmy na to mamy firmę w Dąbrowie Górniczej i chcemy skorzystać z usług biura rachunkowego w Dąbrowie Górniczej, jest to logiczne, że tak ważne kwestie jak rozliczenia księgowe chcielibyśmy powierzyć firmie z tego samego miasta. Jednak czasy się nieco zmieniły i lokalizacja biura nie zawsze będzie wyznacznikiem pierwszoplanowym. W końcu wszelkie dokumenty możemy przesłać w formie elektronicznej, a rozliczenia również w ten sposób dokonać. Lokalizacja biura będzie miała natomiast znaczenie, gdy zależy nam na stałych comiesięcznych spotkaniach z przedstawicielami biura rachunkowego. Choć i pod tym kątem konsultacje można przeprowadzić w trybie online, to jednak część przedsiębiorców lubi klasyczne rozwiązania, które opierają się na bliższych relacjach na linii klient – usługodawca.

business-documents

Drugą kwestią są oczywiście kompetencje biura rachunkowego. Wielu przedsiębiorców pierwsze co robi, to weryfikuje kompetencje biura w różnorodny sposób. Czasem poprzez rozmowę bezpośrednią z pracownikami biura, a innym razem opiera się na opiniach innych osób, które w przeszłości już korzystały z ich usług. Możliwości weryfikacji jest wiele, a to na którą się zdecydujemy zależy od naszych preferencji i umiejętności. Trzeba pamiętać, że nie każdy przedsiębiorca ma wiedzę księgową, a można nawet stwierdzić, że większość początkujących nie ma o tym większego pojęcia. W tym jednak może pomóc osoba, która ma większe pojęcie np. przeszkolony pracownik serwisu komputerowego, wówczas to jego możemy oddelegować, aby podpytał biuro o szczegóły współpracy i jednocześnie zadać pytania weryfikujące poniekąd wiedzę pracowników biura. W tym aspekcie warto także podpytać na przykład o posiadane certyfikaty i referencje od innych klientów. Nie są to ścisłe wyznaczniki jakości, ale mogą one być pomocne w ocenie kwalifikacji biura.

Trzecią kwestią jest wspomniany już wcześniej zakres usług. Czym więcej usług dane biuro rachunkowe oferuje, tym lepiej jest postrzegane na rynku. Przedsiębiorca nie musi wynajmować do prowadzenia np. kadr i płac oddzielnego podmiotu, tylko ma wszystko w jednym miejscu. Jest to wygoda i po części również oszczędność czasu i pieniędzy.