Meble do serwisu komputerowego – podpowiadamy, które wybrać

serwisman pracuje

Wybór mebli do serwisu komputerowego nie jest specjalnie trudny, ponieważ wbrew pozorom, serwis komputerowy wcale nie jest wyjątkowo zaawansowanym technologicznie miejscem. Zazwyczaj przypomina bazę majsterkowicza czy domowego stolarza bądź ślusarza, ponieważ wiele prac, jakie się wykonuje przy komputerach, nie różni się za wiele od obrabiania elementów z drewna bądź metalu. Przynajmniej jeśli chodzi o wymagania wobec warunków pracy, bo oczywistym jest, że komputerów nikt heblować nie będzie. Zacznijmy jednak od początku.

Gdzie wszystko pomieścimy?

Problemem współczesnej elektroniki jest brak jednolitych standardów, co oznacza, że każdy sklep czy serwis komputerowy będzie miał wyraźną tendencję do zagracania się. W serwisach jest to szczególnie bolesne, ponieważ sklepy mogą wycofywać z czasem elementy, które stają się przestarzałe. W serwisie nie będzie niczym nadzwyczajnym, że odwiedzi ich ktoś z urządzeniem wyposażonym w złącza i mechanizmy, które nie są w użyciu od dekady. Co więcej, poszczególne elementy mogły w tym czasie ewoluować kilkakrotnie, więc trzeba będzie zawsze mieć pod ręką kilka teoretycznie takich samych, ale w rzeczywistości ze sobą zupełnie niekompatybilnych części. Dlatego w praktyce trzeba posiadać dużo miejsca magazynowego, najlepiej w szafkach posiadających ogromne ilości przegród, koniecznie dopasowanych do przechowywania delikatnej elektroniki. Tego typu rzeczy można znaleźć w działach z wyposażeniem do wszelkich stanowisk elektrycznych.

Dobre oświetlenie jest ważne

Specjalne stacje robocze do serwisów komputerowych można podkradać z oferty dla różnych warsztatów. Typowa praca z serwisowanym komputerem zaczyna się bowiem od jego rozkręcenia, więc będziemy potrzebowali typowego obszaru roboczego z kilkoma podstawowymi narzędziami, takimi jak wkrętarka i zestaw śrubokrętów. Wszystko to musi być oczywiście bardzo dobrze oświetlone wbudowanym w mebel oświetleniem, a do tego powinno posiadać jeszcze gniazdka elektryczne, aby można było łatwo i wygodnie podłączyć testowaną elektronikę. Tego typu meble powinny być przepastne, ponieważ w wielu przypadkach trzeba będzie po prostu coś położyć na kilka godzin, by się sprawdziło, zaktualizowało, skopiowało lub w dowolny inny sposób przetestowało. Komputer poradzi sobie sam i potrzebuje jedynie spokoju, ale to będzie wymagało albo przeniesienia go w inne miejsce, albo posiadania dużej przestrzeni roboczej, by mógł sobie gdzieś stanąć z boku.

Najprostsze i najważniejsze

Wbrew przekonaniu osób nie mających większej wiedzy o elektronice, naprawa tego typu sprzętu zazwyczaj jest bardzo prosta, a nierzadko ogranicza się po prostu do sprawdzenia i wymienienia jakiegoś podzespołu. Dlatego realne wymagania wobec przestrzeni roboczej są znikome i w zupełności wystarczą do takich prac niewielkie stoły robocze z podstawowym wyposażeniem, do których podjedziemy sobie albo fotelem na kółkach, albo specjalnym taboretem z tak zwaną stopą słonia, który będzie bardzo stabilny i mobilny zarazem. Przy takim stole załatwimy większość operacji.

Meble do serwisu komputerowego kupimy w sklepie https://meble-bik.pl, warto wiedzieć, że w sklepie internetowym zwykle dostaniemy lepszą cenę niż kupując stacjonarnie.