Najlepsze sposoby na tanie drukowanie w przedsiębiorstwie

biznesmen zadowolony że oszczędził na drukowaniu w firmie

W każdym przedsiębiorstwie koszty drukowania rozmaitych materiałów, pism czy wytycznych stanowią poważne obciążenie budżetu. Dzieje się tak zwłaszcza w małych i średnich firmach. Istnieje jednak kilka prostych sposobów, które pozwalają na redukcje wydatków w tym zakresie.

Kup akcesoria do drukarki online

Kupowanie atramentów i tonerów przez Internet jest od 10 do 30 procent tańsze niż w sklepie stacjonarnym. Oszczędność jest tak duża, że nawet koszty wysyłki nie mają już znaczenia. Jednocześnie masz idealne porównanie cen i możesz szybko sprawdzić, który produkt jest dla ciebie tanią alternatywą. Ponadto sklepy internetowe mogą zaoferować wiele produktów lub wariantów produktów, których normalny sklep w ogóle nie ma, zwykle z powodu braku miejsca.

Kupuj tonery i wkłady atramentowe na magazynie

Niedziałająca kopiarka może powodować znaczne opóźnienia, a w najgorszym przypadku straty w wielu firmach i przedsiębiorstwach. Zawsze należy mieć odpowiednią ilość atramentu lub tonera w magazynie dla swoich urządzeń. Nowe zamówienie należy złożyć najpóźniej, gdy drukarka lub kopiarka po raz pierwszy skarży się na niski poziom atramentu, lub pusty toner, a skoro już to robisz, dlaczego nie kupić kilku nabojów? Z jednej strony możesz czerpać zyski z opakowań zbiorczych, z drugiej strony sklep zaoferuje ci niższą cenę.

wkłady atramentowe do drukarki

Sprytne gromadzenie zapasów przyczynia się zatem do nieprzerwanego i płynnego przepływu działań biznesowych. W przypadku tonerów nie musisz martwić się o trwałość, ponieważ są one wypełnione suchym proszkiem, a nie płynem. Z drugiej strony wkłady atramentowe mogą wyschnąć, jeśli są przechowywane nieprawidłowo. Pojemniki z tuszem najlepiej przechowywać w cieniu w temperaturze pokojowej lub nieco niższej. Zapobiegnie to przedwczesnemu wyschnięciu atramentu. Kartridże należy również pozostawić w oryginalnym opakowaniu, które zwykle składa się z przezroczystej folii lub nieprzezroczystej torby aluminiowej. Ponadto naboje są często pakowane próżniowo. Opakowanie chroni atrament przed parowaniem i wysychaniem.

Tonery, tusze do drukarek oraz bębny możesz kupić stacjonarnie, w swoim ulubionym sklepie lub najlepiej przez Internet. Jednym ze szczególnie polecanych sklepów jest www.artjet.pl, który posiada bogatą ofertę zamienników do drukarek. Znajdziemy tam tusze, tonery i bębny przeróżnych producentów, w tym takie znane jak Activejet, MyOffice czy Orink. Jeśli szukamy dobrych zamienników, to z pewnością warto ich odwiedzić, polecam!

Drukuj w trybie roboczym

Twoja drukarka i kopiarki zwykle mają różne programy do drukowania, dzięki którym można oszczędzić tusz i toner. Drukuj w jakości projektowej zamiast jakości prezentacji. Drukarka zużywa wtedy mniej atramentu. W niektórych przypadkach masz również możliwość wykonania wydruków testowych o niższej rozdzielczości. Wtedy drukarka używa trybu ekonomicznego lub zmniejsza rozdzielczość drukowania. Można użyć tego ustawienia do wydruków testowych lub dokumentów wewnętrznych w firmie, które nie muszą być najwyższej jakości. Jeśli potrzebujesz zarówno wydruków o wysokiej jakości, jak i kopii roboczych, zaleca się utworzenie kilku profili drukowania, w których zapisane są odpowiednie ustawienia. Odpowiednie informacje znajdziesz w instrukcji.

Drukuj taniej z niektórymi czcionkami

Czcionki z szerokimi literami, grubymi liniami zużywają więcej atramentu i tonera do drukarki niż zmniejszone czcionki. Czasami możesz zmniejszyć koszty drukowania nawet o 30%, stosując odpowiednią czcionkę. Czcionki oszczędnościowe to „Century Gothic” i „Garamond”, które są standardem w większości programów do edycji tekstu. Nawet mniejsze rozmiary czcionek oszczędzają papier i atrament. Na przykład możesz zmniejszyć rozmiar czcionki do wygodnego rozmiaru przed drukowaniem. Oznacza to, że więcej treści zmieści się na kartce papieru, oszczędzając toner, atrament, a nawet papier.